Rólunk

« A Csapat

Karrier

Részese lennél a Bátor Tábor élményterápiás alakulatának?

Jelentkezz hozzánk, és indítsuk együtt újra a súlyosan beteg gyerekek gyerekkorát!

Változtassunk életeket közösen!

Akiket keresünk:

Lovas és/vagy lovász

Munkáltató: Bátor Tábor Táborüzemeltető Kft.

Munkavégzés helye: Bátor Tábor, 3000, Hatvan, Delelő út Hrsz. 220/1

Leírás: A súlyos betegséggel élő gyermekeknek és családjaiknak élményterápiás táborokat szervező, 2001 óta működő Bátor Tábor Alapítvány – a hazai civil szféra egyik legsikeresebb szervezete – lovast és/vagy lovászt keres 4/6/8 órás állásba.

Az ideális jelölt lovas szakmai és lovász feladatok elvégzését párhuzamosan vállalja.

Jelentkezési határidő: 2019.február 24.

Munkakezdés időpontja: 2019. március 20.

Feladatok:

Lovas:

  • Lovak megfelelő állapotban tartása, a mentális is fizikai igényeiknek megfelelő napi foglalkozás (lovaglás terepen, lovardában, futószáras földi munka, eszközökhöz szoktatás stb.)
  • A turnusok alatt és között a lovak megfelelő terápiás képzettségének fenntartása, fejlesztése, lovak szakmai képzése
  • Csoportok (gyerek, felnőtt) lovagoltatása, lovas programmal kapcsolatos feladatok elvégzése
  • Részvétel és aktív segítség nyújtása a lovas programokhoz tartozó képzéseken, felkészítéseken
  • Együttműködés a táborokba érkező önkéntesekkel, lovas szakértővel és az alapítvány munkatársaival
  • Adminisztrációs feladatok ellátása (pl. lovas napló)

Lovász:

  • A lovak (4-5) gondozása, tartási, ellátási körülményeinek kialakítása és ellenőrzése
  • Lovak egészségügyi állapotának rendszeres ellenőrzése, nyomon követése, szükség szerint állatorvosi egyeztetések, egyszerűbb állatgyógyászati feladatok ellátása állatorvosi útmutatás alapján
  • Lovak etetése, itatása
  • Lovak ápolása, lovarda és istálló rendben tartása, tisztítása.
  • Takarmányozás, almolás, alom- és takarmányrendelés, kiválasztás és készletfigyelés.
  • Eszközök tisztítása
  • Együttműködés a táborba érkező önkéntesekkel, lovas szakértővel és az alapítvány munkatársaival

Elvárások:

  • Lovas feladatkör: Lovas túravezetői vagy oktatói, edzői végezettség
  • Lovász feladatkör: Lovász vagy álltagondozói végzettség
  • Büntetlen előélet (erkölcsi bizonyítvány szükséges)
  • Bátor Tábor Alapítvány alapelveinek megfelelő munkavégzés
  • Turnusok lovas programjai alatti elérhetőség, szakmai segítségnyújtás a lovas önkéntesek számára
  • Minimum 3 éves gyakorlat, rutin a lovakkal való bánásmódban
  • Referencia megléte, korábbi munkatapasztalatok leírása és elérhetőségek
  • Állat- és gyerekbarát hozzáállás
  • Precizitás
  • Rugalmasság

Előnyt jelent:

  • Angol nyelv ismerete
  • Gyerektáboros tapasztalat

A jelentkezéshez a következőket kérjük: önéletrajzot a fizetési igény illetve a lovász/lovas feladatkör megjelölését.

Jelentkezéseket a jelentkezes@batortabor.hu e-mail címre várjuk a „Lovas és/vagy lovász” jeligére.